img_osudy_martin2-01.jpg

Martin
Osudy klientů

Život bez Šance

A zase stan. Tentokrát v parku na Letné. Uznat ale musíme, že vyhlídku si Martin vybrat uměl. Pod ním Vltava, vlevo hotel Hilton a vpravo Pražský hrad. Co ale bude dál?

Dostal/a jsem Šanci

Martin je jedním z klientů, kteří začali dílnu navštěvovat, když jsme ji poprvé otevřeli na zkoušku v roce 2006, tenkrát byl ještě Dům Šance na Praze 5, dokud nás tehdejší starosta nevyhodil na ulici i s klienty.

Pak jsme se přestěhovali do nouzového provozu (do komerčního nájmu na Prahu 9), odkud je i tato fotka. Postižen ústavní výchovou, jak si Martin sám uvědomuje, se ale zasekl a vrátil se do parku na Letnou. Od té doby jsme ho jen vídali a byl to smutný pohled. Tak jsem si s ním po čase promluvil… pokorně se vrátil do Domu Šance, dělá svíčky a ochotně přijal brigádu v hotelu, kde z něho mají radost, jak jim pod rukama „rozkvetl“. Pojďme společně sledovat, jak se jeho příběh vyvine.

img_osudy_martin2-02.jpg

Využil/a jsem Šanci

Až na pár zaspání, o kterých se nám zapomněl zmínit, se Martinovi daří moc dobře. V týmu hotelu, kde pracuje, si ho oblíbili i s tím, že je trochu svůj. Teď jej čeká první výplata. Připravili jsme mu rozpočet a už se těší, až si koupí nějaký chytrý mobil. Plánuje, že si ušetří na co nejlevnější bydlení, aby v budoucnu mohl řešit dluhy ze své minulosti (hlavně černé jízdy).

V Corinthia Towers to tenkrát Martinovi moc dobře nedopadlo a v hotelu Hilton následně také ne. Všichni jsme z toho byli tak trochu nešťastní, ale nevzdali jsme to.

Spolu s dalšími nastoupil Martin na brigádu na zahradní práce a nezbývá než doufat, že už dospěl?

img_osudy_martin2-03a.jpg

Chcete také pomáhat?
Stačí se zaregistrovat a přijímat e-maily.

Chci pomáhat